Yhteystiedot

Liity jäseneksi!

Seuran jäsenmaksu on 20€ aikuisjäsen ja alle 15 vuotiaat 10 €

Tili: FI1951622820000585

Viestikenttään uuden jäsenen nimi, osoite ja syntymäaika kiitos!

Tiistaina naisten jumppa Ykspihlajan koululla klo 19.30-21.00, paitsi ei koululaisten lomien aikana,oma jumppamatto mukaan.

Lisätietoja Marjut Nyman 0408319572

 

Perjantaina reimalaisten lentopallo Ykspihlajan koululla klo 19.00-20.30, paitsi ei lasten lomien aikana.

Lisätietoja Juhani Kolppanen 044 279 3858.

 

LASTEN JALKAPALLOKOULU 10.10.2021-22.5.2022 (ei 26.12.2021-9.1.2022/17.4./1.5.)

Lasten jalkapallokoulu Ykspihlajan koululla sunnuntaisin  klo 16-17.30, tarkennan aikaa vielä tarvittaessa myöhemmin, kunhan nähdään minkä verran siellä on osallistujia. Leikimme , pelailemme ja harjoitttelemme pääsääntöisesti jalkapallolla, mutta välillä kokeilemme myös muita sisätiloloihin solveltuvia pallopelejä.  Varustuksena sisäpelikengät tai vaihtoehtoisesti olemme kaikki ilman kenkiä. Omat vesipullot mukaan.

Kerho on tarkoitettu 6-11 vuotiaille, tarvittaessa voimme muodostaa kaksi ryhmää (6-8 ja 9-11v), mikäli osallistujia on riittävästi.

Lisätietoja, Tapio Järvinen 045 155 6070, tapsa.jarvinen@anvianet.fi

 

Poikien sählykerho torstaina 18.30-19.30 Ykspihlajan koullulla, ei lasten lomien aikana.

Lisätietoja, Lasse Laine 050 590 7978.

 

 

LASTEN MAASTOJUOKSU/ TALVELLA HIIHDETÄÄN TIISTAISIN klo 18.00 LAHDENPERÄN KUNTORADALLA.

 

AVANTOUINTI  Palmassa 

Su 15-18

Ti  16-20

Ke 16-21

Palmahovin ja saunojen vuokraus Matti Hourula, matti.hourula@pp.kpnet.fi

 

Ykspihlajan Reiman johtokunta v.2021

Puheenjohtaja:

Tuomo Hautala (040 522 0471 / tomme.hautala@gmail.com)

Varapuheenjohtaja:

Lasse Laine (050 590 7978 / lasselaine81@gmail.com)

Sihteeri:

Ritva Liimatainen (040 536 2160 / j.liimatainen@anvianet.fi)

Taloudenhoitaja:

Matti Hourula (050 554 0599) / matti.hourula@pp.kpnet.fi

Jäsenet:

Juha Kero (040 739 2672) / kero65.juha@gmail.com

Jemina Blom (050 574 2369)/ jemina.blom@outlook.com

Tiina Ruppa (040 961 1879) tiina.ruppa68@gmail.com

Juhani Kolppanen (044 279 3858) juhani.kolppanen@gmail.com

Tapio Järvinen (045 155 6070) tapsa.jarvinen@anvianet.fi

Aino Häli (044 022 3696) haliaino@gmail.com

Tommi Kalliokoski ( 050 331 5178)  tommi.kalliokoski1@gmail.com

Pekka Heikkilä (040 507 5899) pekka.heikkila3@gmail.com

 

PALMAHOVIN JA PALMAHOVIN SAUNOJEN VUOKRAUS JA TIEDUSTELUT

Matti Hourula, matti.hourula@pp.kpnet.fi tai 050 554 0599

 

Ykspihlajan Reima
Voimistelu- ja Urheiluseura Ykspihlajan Reima

ykspihlajan.reima@gmail.com

Perustettu 1921

Yhdistysrekisteritunnus 45.465